Kukiz w "Gościu Wydarzeń": Reasumpcja pokazała, że trzech posłów może przechylić szalę

WIDEO | Wtorek, 7 września (21:20)

Bogdan Rymanowski zwrócił uwagę, że od Pawła Kukiza - ze względu na parlamentarny układ frakcji - wiele zależy w Polsce. - To pan zdecyduje, kiedy będą wybory - dopowiedział prowadzący.
Poseł odpowiedział, że znacznie bardziej przytłoczyła go "świadomość tego faktu" niż hejt. - To pierwsza okazja do realizacji postulatów zmieniających charakter państwa polskiego. Ubolewam, że opozycja - zamiast dążyć do rozmów i przedstawić propozycję ustaw służących społeczeństwu - rozpuściła hejt, nienawiść, brutalny atak.
Paweł Kukiz przyznał, że ma żal do opozycyjnych partii za "stawianie partykularnego interesu" ponad "dobro wspólnoty". - Reasumpcja pokazała, że trzech posłów może przechylić szalę - zauważył.
- Wówczas, podczas bardzo długiej przerwy (w posiedzeniu Sejmu), nikt nie podszedł do mnie, nie poprosił o spotkanie, aby porozmawiać o postulatach ustrojowych Kukiz'15 - powiedział gość Bogdana Rymanowskiego.
Zapytany o deklaracje szefa klubu KO Borysa Budkę, iż jest otwarty na rozmowy, odparł: - Od 2015 r. rozmawiałem z Budką, Schetyną, innymi prominentnymi członkami Platformy. W ostatnim SMS-ie od Borysa Budki, jakim wysłałem do niego, zapytałem, czy w planie ideowym PO wraca do JOW-ów i referendów. Na tę wiadomość nie otrzymałem odpowiedzi - mówił Paweł Kukiz.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy