Michał Dworczyk: Do tej pory przyjęliśmy ponad 900 Afgańczyków

WIDEO | Piątek, 3 września (10:28)

Dziś do Polski przyleci ok. 250 Afgańczyków z bazy w niemieckim Ramstein - potwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Grupa Afgańczyków przyleci do Poznania. Będzie tam mieszkać w hotelu. Część osób z tej tysięcznej grupy trafi też do Lublina. W ciągu najbliższych 3 miesięcy będą wyjeżdżali do krajów docelowych.

"W Polsce zostanie maksymalnie 50 osób - w ramach zobowiązań sojuszniczych - mówił Dworczyk. Czy wyrażą takie zainteresowanie - przekonamy się już na miejscu. Procedura jest taka, że przed przylotem do Polski nasze służby weryfikują osoby, które mają trafić do naszego kraju - bez względu na to, czy chcą pozostać w naszym kraju, czy w innym" - dodawał.

"Polska w ramach solidarności sojuszniczej zgodziła się przyjąć na okres do 3 miesiąc ok. tysiąca Afgańczyków, którzy pomagali NATO w Afganistanie w ciągu ostatnich lat" - ujawnił gość Roberta Mazurka. Już po rozmowie minister Dworczyk poprawił przekazane nam informacje - jak podał przyjmiemy jednak nie ok. tysiąca, lecz ok. 500 osób.
Najlepsze tematy