Niedzielski w "Gościu Wydarzeń": Daję gwarancję na miesiąc, dwa nauki stacjonarnej

WIDEO | Środa, 1 września (20:31)

- Musimy zrobić wszystko, mówię tutaj zarówno o pewnych wzorcach zachowań, o akcji szczepień, o zapewnieniu bezpieczeństwa w szkole. To jest ogromna praca do wykonania i mam nadzieję, ze ta praca będzie wystarczająca, by ten pobyt w szkole był jak najdłuzszy, i mam nadzieję że będzie trwał cały rok - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.
- Daję gwarancję co najmniej na miesiąc, dwa. patrząc na pewne poziomy zaszczepień wśród dzieci, które wbrew pozorom są całkiem niezłe jak na ten okres powakacyjny, bo blisko 30 procent dzieci z tych roczników 12-15 lat mamy już teraz zaszczepionych - stwierdził.
- Akcję szczepienną będziemy organizowali w szkołach dopiero w trzecim tygodniu września - dodał.
- Nauczyciele wykazali się ogromną odpowiedzialnością, bo poziom zaszczepienia w tej grupie jest 80 procentowy. To są parametry, co do których przyjmuje się, że w społeczeństwie dają odporność populacyjną. Szkoły są z tego względu bezpieczne, ale tez z tego względu, że zostały bardzo mocno wzmocnione sprzętem. Mówię o termometrach, stacjach które to umożliwiają, płynach dezynfekcyjnych. My na to wydaliśmy ponad 100 mln zł - powiedział Adam Niedzielski w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy