Budka w "Gościu Wydarzeń": Kukiz musi zastanowić się czy wierzy Kaczyńskiemu

WIDEO | Środa, 25 sierpnia (20:33)

Paweł Kukiz w swoim najnowszym wpisie na Facebooku zwrócił się bezpośrednio do szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, Borysa Budki. Wyjaśnia w nim, dlaczego zdecydował się poprzeć PiS w kluczowych głosowaniach.

 

"Borys... SZEŚĆ LAT pytałem i Ciebie i innych z wierchuszki Koalicji Obywatelskiej o zmianę ordynacji, sędziów pokoju, referenda... Podobnie Lewicę i wszystkie inne opcje. Nie byliście zainteresowani a szeregowi Wasi posłowie odpowiadali jednym głosem - NIE CHCEMY zmiany ordynacji, bo jak ludzie będą wybierać (a nie partia) to my nie dostaniemy się do Sejmu" - napisał Paweł Kukiz (pisownia oryginalna - przyp. red.).
Zdaniem lidera Kukiz'15 Koalicji Obywatelskiej zależy wyłącznie na zmianie władzy, a nie zmianach systemowych. Jego zdaniem Borys Budka i jego koledzy chcą "zostawić wszystko po staremu - z sitwami, korupcją i możliwościami medialnych manipulacji".
"WSZYSCY jesteście siebie warci, pogrobowcy Magdalenki, ale dziś to PiS ma możliwość wprowadzenia zmian, o które niezmiennie walczę od 2015 roku" - podkreślił Paweł Kukiz. Zaznaczył również, że nie domaga się żadnych stanowisk ani pieniędzy, a jedynie poparcia dla swoich postulatów.
Do wpisów odniósł się Borys Budka w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.
- Paweł Kukiz musi zastanowić się czy wierzy Kaczyńskiemu - mówił.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy