Kołodziejczak: Panie premierze zapraszam na zakupy! Ja nawet za nie zapłacę!

WIDEO | Środa, 25 sierpnia (17:30)

„Panie Premierze, czas na zakupy! Nie był pan na zakupach pewnie kilkanaście lat, bo ktoś je robi za pana. Niech pan sam zobaczy jak dużo płacą Polacy za żywność” – apelował w Rozmowie w samo południe w RMF Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.
Zdaniem Kołodziejczaka to do premiera należy odpowiedź na przetaczające się przez Polskę rolnicze protesty: „Nikt inny nie ma dziś w Polsce takiego wpływu jak premier i nie będziemy zapraszali nikogo innego bo to by znaczyło, że w Polsce nie rządzi premier” – przekonywał lider AgroUnii. Dużo ostrzej ocenił działalność ministra rolnictwa: „Nie mamy w Polsce ministra rolnictwa!” – mówił. Na pytanie prowadzącego kto dba o interesy rolników odpowiedział, że „nikt”.
Ile jeszcze potrwają rolnicze blokady? „Będziemy robić to do skutku. Jeżeli premier nie chce podejmować odpowiednich decyzji, jeżeli nie chce się z nami spotkać, jeżeli nie stać go na ten gest to my będziemy go zmuszać ile się da. Ale to też wszystko do pewnego stopnia. Mamy swoją godność i nie możemy zgodzić się z taką biernością rządu. Dziś bierność rządu jest niewspółmierna z aktywnością, którzy w Polsce bardzo ciężko pracują i niestety nie mogą godnie zarabiać” – przekonywał Kołodziejczak.
Jego zdaniem to jest już „wojna”: „Ta wojna będzie przybierać na sile i my łatwo nie oddamy tego, co posiadamy. Dlaczego wojna? Dziś mamy bardzo dużo do stracenia. Musimy to obronić, żeby to obronić musimy iść na wojnę. I dziś jest to wojna z rządem” – mówił na antenie RMF FM.
Czy lider AgroUnii czuje się już politykiem? „Czuję się człowiekiem, który ma do załatwienia kilka spraw w Polsce, w naszym kraju. Nie oddamy naszej ziemi, bardzo ją kochamy i chcemy nadal tu pracować, ale żeby to miało sens musimy bardziej zaangażować się w działania i polityczne i związkowe i społeczne” – mówił. Jakie pierwsze działania zamierza podjąć jako polityk? „AgroUnia, choć się tym nie chwaliła już napisała dwa projekty ustaw dotyczące polskiej wsi. Jedna to ustawa odległościowa odnośnie
Najlepsze tematy