Sikorski: Ci, co głosowali za „Lex TVN”, są zdrajcami

WIDEO | Czwartek, 12 sierpnia (15:44)

Ci ludzie, którzy dają się przekupywać stanowiskami państwowymi za głosowanie wedle myśli Kaczyńskiego, są zdrajcami swojego ślubowania poselskiego. Bo oni ślubowali służyć narodowi, Polsce, konstytucji a nie Kaczyńskiemu – komentował w rozmowie w samo południe wczorajsze przegłosowanie w Sejmie „Lex TVN” Radosław Sikorski, eurodeputowany PO.

Zdaniem naszego gościa takie zachowania znamy już z historii: „Uczyliśmy się w szkole o jurgieltnikach, to znaczy tych, którzy zrywali Sejmy za pieniądze albo głosowali za pieniądze, i wiemy do czego to doprowadziło. Doprowadziło to do rozbiorów Polski” – przypomina.

Jego zdaniem taka postawa może znacząco wpłynąć na postrzeganie Polski za granicą: „Polska, która jeszcze parę lat temu była najbliższym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w rozprzestrzenianiu demokracji, w promowaniu praworządności. I to myśmy się z Amerykanami naradzali na kogo nałożyć sankcje. A teraz Polska, członek NATO, członek Unii Europejskiej, ma być, jej politycy, nie za darmo, nie bez powodu, ale mają być celem amerykańskich sankcji. Gdzie ci ludzie zabrnęli?” – pytał.
Najlepsze tematy