Sawicki: Czas PiS-u się kończy

WIDEO | Piątek, 6 sierpnia 2021 (15:00)

„Rolnicy palą opony i blokują drogi nie dlatego, że jest im dobrze i dziękują PiS-owi za ostatnie decyzje. Każdy czas się kończy. Czas PiS-u także się kończy” – mówił Marek Sawicki w rozmowie w samo południe w RMF FM.

Zdaniem posła Ludowców rolnicy są grupą, która przez PiS została opuszczona: „Dziś rolników nie wyprowadza na drogi - jak ktoś mnie wczoraj pytał – nie Kołodziejczak (Michał Kołodziejczak – lider AgroUnii – przypis red.) czy AgroUnia. Dziś rolników na drogi wyprowadza autentyczna bieda, bo koszty produkcji wzrosły dwu-, trzykrotnie w ciągu ostatnich sześciu lat w wielu obszarach. Natomiast ceny za produkty rolne od dwudziestu lat pozostają na podobnym, niezmienionym poziomie” – tłumaczył.

Były minister rolnictwa odniósł się także do decyzji Komisji Europejskiej, która nakazała Polsce zawieszenie Izby Dyscyplinarnej, a z którą to decyzją nie chce się zgodzić Zbigniew Ziobro: „Ten człowiek szkodzi Rzeczpospolitej. Jeśli Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki tego nie widzą to i tak ten rząd upadnie. Na pewno do końca kadencji nie wytrzyma. A jeśli to zauważają to już w tej chwili powinni zrezygnować ze Zbigniewa Ziobry, z Solidarnej Polski, zaproponować wyjście honorowe. A więc rząd techniczny i wybory w terminie dziewięciu miesięcy od ogłoszenia" – mówił Sawicki.