Powódź w Niemczech. Tak wygląda skala zniszczeń

WIDEO | Piątek, 16 lipca 2021 (17:55)

Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku niszczycielskich powodzi w Europie wzrosła w piątek do co najmniej 126, w większości w zachodnich Niemczech, gdzie ratownicy gorączkowo poszukiwali zaginionych osób.
Niczego niepodejrzewający mieszkańcy zostali całkowicie zaskoczeni przez falę wody, którą nazwali „powodzią śmierci” w niemieckim dzienniku „Bild”.
W niektórych rejonach ulice i domy były całkowicie zalane wodą, a samochody po przejściu powodzi pozostawiano przewrócone na przemoczonych ulicach. Niektóre dzielnice zostały całkowicie odcięte od świata.
„Wszystko było pod wodą w ciągu 15 minut” – powiedział AFP Agron Berischa, 21-letni dekorator z Bad Neuenahr w stanie Nadrenia-Palatynat.
„Nasze mieszkanie, nasze biuro, domy sąsiadów, wszędzie było pod wodą”.
Mieszkańcy byli zszokowani zniszczeniami, ponieważ wody powodziowe wciąż podnosiły się w ciągu nocy.
„Pośpieszyliśmy do domu i znaleźliśmy się w wodzie po pas. I przez noc dodano kolejne 50 centymetrów” – powiedział Christoph Buecken w Eschweiler w Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW).
Do spustoszenia doszło w piątek, gdy kilka osób zginęło w wyniku osunięcia się ziemi w północnych Niemczech, spowodowanego przez powodzie.
Setki nie zostały uwzględnione w kraju, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych w Belgii wzrosła do 23, a w jednym regionie ponad 21 000 osób zostało bez prądu.
Najlepsze tematy