Karczewski o trasie promującej Polski Ład: Jarosław Kaczyński uwielbia spotkania z mieszkańcami

WIDEO | Niedziela, 11 lipca 2021 (20:07)

Stanisław Karczewski został zapytany przez Grzegorza Kępkę o to, czy trasa Jarosława Kaczyńskiego, promująca Polski Ład to odpowiedź na powrót Donalda Tuska i jego objazd po kraju.
- Nie chcę licytować się, kto pierwszy objeżdżał Polskę. Jarosław Kaczyński uwielbia spotkania z mieszkańcami, od zawsze jeździł po Polsce, nie tylko odwiedzał struktury, ale przede wszystkim rozmawiał z Polakami. To jest absolutnie normalne. Wszyscy jeździmy, spotykamy się z Polakami - przyznał były marszałek Senatu.
- To nie chodzi o sondaże, chodzi o dobry program dla Polski i świetny dla wszystkich Polaków. Byłem przekonany, że Polski Ład zostanie przyjęty życzliwie i cieple. Wiemy o tym, że opozycja, Platforma Obywatelska sama się nazwała "opozycją totalną", więc będą krytykować wszystko, każdą naszą ustawę i propozycję, nawet odbudowę Pałacu Saskiego. Tez słyszę krytykę, choć pan marszałek Grodzki mówi o tym pomyśle ciepło.
Jak przyznał w czasie, gdy Tomasz Grodzki pełni funkcję marszałka Senatu zgodził się z nim w dwóch kwestiach. - Jedna to szczepienia, wspólnie się zaszczepiliśmy, a druga to Pałac Saski - podkreślił. Zdaniem Karczewskiego Polski Ład przyniesie efekty dopiero wtedy, gdy zostanie wprowadzony.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy