USA: Rozpoczyna się demontaż barykad przed Kapitolem w Waszyngtonie

WIDEO | Sobota, 10 lipca (14:20)

Ponad sześć miesięcy po ataku na amerykański Kapitol, władze rozpoczęły w piątek proces demontażu ogrodzeń i barykad otaczających kultowy budynek Waszyngtonu, chociaż nadal obowiązywać będą pewne ograniczenia dostępu do obiektu.
Obserwatorzy zauważyli, jak ekipa usuwała pręty łączące sekcje czarnego ogrodzenia, które wzniesiono w dniach po gwałtownych zamieszkach w cytadeli amerykańskiej demokracji.
Samo usunięcie ogrodzenia rozpoczęła się wcześnie rano w sobotę, powiedzieli pracownicy na placu budowy, a operacja rozbiórki ma potrwać do końca weekendu.
Tysiące żołnierzy Gwardii Narodowej stacjonowało w Kapitolu po ataku, a szeroka granica bezpieczeństwa z drutem kolczastym zamieniła obiekt na kilka miesięcy w fortecę.
W marcu rozebrano zewnętrzny obwód, ale ogrodzenie, objazdy by dostać się do środka i zakaz odwiedzania, zaczęły irytowały wszystkich.
W liście do prawodawców, w tym tygodniu, sierżant Senatu Arms Karen Gibson powiedziała, że ​​policja w Kapitolu będzie nadal „monitorować informacje wywiadowcze i związane z nimi środowisko zagrożeń” i że jeśli warunki zagrożenia będą to uzasadniać, tymczasowe ogrodzenie może zostać szybko ponownie zainstalowane.
„Ponadto, chociaż tymczasowe ogrodzenie zostanie usunięte, ograniczenia dostępu do budynków wprowadzone w odpowiedzi na COVID-19 pozostaną na miejscu i będą egzekwowane” – powiedziała Gibson.
Najlepsze tematy