Protestują aby potępić śmierć młodego geja. Setki osób na marszu w Barcelonie

WIDEO | Sobota, 10 lipca (09:05)

Protestujący przemaszerowali ulicami Barcelony, aby potępić zabójstwo młodego geja w zeszłym tygodniu w mieście Coruna na północy Hiszpanii i domagać się lepszej ochrony gejów.
Policja aresztowała dwóch kolejnych podejrzanych, obaj są nieletni. W ubiegły weekend dokonano zabójstwa młodego geja, które wywołało ogólnokrajowe protesty, poinformowała w piątek policja.
Samuel Luiz, 24-letni asystent pielęgniarski, był we wczesnych godzinach wieczornych w poprzednią sobotę z przyjaciółmi w północnym mieście Coruna, kiedy przed nocnym klubem wybuchła kłótnia.
Jego przyjaciele powiedzieli hiszpańskim mediom, że Luiz prowadził rozmowę wideo, kiedy dwóch przechodniów oskarżyło go o próbę sfilmowania ich telefonem. Kiedy Luiz wyjaśnił, że rozmawia z przyjacielem przez wideo, został zaatakowany przez jednego z przechodniów, którzy uderzyli go w twarz.
Niedługo potem napastnik rzekomo wrócił z kilkoma innymi, którzy pobili Luiza do nieprzytomności. Został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł w sobotę z powodu odniesionych obrażeń.
„Dwa nowe aresztowania, dwoje nieletnich narodowości hiszpańskiej, związane z zabójstwem Samuela, podniosły do ​​sześciu liczbę osób zatrzymanych na tym etapie” – napisała w piątek policja krajowa.

Czterech podejrzanych w wieku od 20 do 25 lat - trzech mężczyzn i jedna kobieta - zostało aresztowanych z powodu śmierci na początku tygodnia.
Żaden z podejrzanych nie znał ofiary, policja powiedziała AFP. Napastnicy wykrzykiwali homofobiczne obelgi, bijąc Luiza, według wersji wydarzeń jego przyjaciół.
Policja nie uznała jeszcze tego za homofobiczny atak, rzecznik powiedział, że „wszystkie hipotezy są otwarte”.
Atak zbiegł się z obchodami Pride w Hiszpanii i wywołał w poniedziałek wieczorem protesty w miastach, w tym w Madrycie i Barcelonie, domagając się lepszej ochrony gejów.
Najlepsze tematy