Prof. Parczewski w "Gościu Wydarzeń": Ciągle odstajemy, jeśli chodzi o wyszczepienie osób 60 plus

WIDEO | Czwartek, 8 lipca 2021 (20:33)

Prowadzący Piotr Witwicki zapytał prof. Miłosza Parczewskiego o słowa wiceminister rozwoju Olgi Semeniuk z radiowej Trójki, według których "trzeba przygotować się na najgorsze" pod kątem lockdownów.
- Jesteśmy w okresie "zacisza", trwającego w Polsce w czasie lata. Sytuacja zaczyna się pogarszać w połowie sierpnia. Mamy obecnie wyścig, czy zdążymy postawić mur przed zbliżającym się nowym wariantem koronawirusa - odpowiedział członek Rady Medycznej.
Jak zauważył, pod względem wyszczepienia społeczeństwa przeciw COVID-19 "na tle krajów europejskich nie wypadamy najgorzej". - Trzeba jednak zwrócić uwagę, jaki procent osób wśród poszczególnych grup podatnych na zakażenie przyjął preparat. Ciągle odstajemy, jeśli chodzi o wyszczepienie osób 60 plus - zauważył ekspert.
Jego zdaniem, wskazana przez niego grupa może w największym stopniu obciążyć służbę zdrowia i "sprawić, że znowu dojdzie do jej częściowej blokady dla innych chorych".
apytany, czy jest pomysł, by zachęcić seniorów do szczepień, odparł, że tak. - Loterie czy bezpośrednie działanie przez infolinię mają ograniczony wpływ na osoby starsze. Trzeba bezpośredniego wejścia medycyny, m.in. lekarzy rodzinnych czy pielęgniarek środowiskowych, aby "zidentyfikować" osoby 60 plus i namówić ich, by się zaszczepiły - powiedział Miłosz Parczewski.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy