Rosja: Ekipy poszukiwawcze znalazły miejsce katastrofy zaginionego samolotu pasażerskiego

WIDEO | Wtorek, 6 lipca (18:43)

We wtorek ekipy poszukiwawcze znalazły wrak samolotu pasażerskiego przewożącego 28 osób, które zniknęły na dalekim, wschodnim półwyspie Kamczatka w Rosji.
Wcześniej poszukiwania ocalałych zostały wstrzymane z powodu nadejścia ciemności, podały źródła w ministerstwie kryzysowym. Wstępne doniesienia rosyjskich agencji prasowych sugerowały, że nikt nie przeżyje.
Gubernator Kamczatki, rozległego półwyspu popularnego wśród turystów przygodowych ze względu na obfitą przyrodę i żywe wulkany, powiedział, że zespoły poszukiwawcze znalazły części kadłuba wzdłuż wybrzeża i na Morzu Ochockim.
„Podczas podejścia do lądowania doszło do katastrofy” – powiedział Władimir Solodov w filmie opublikowanym na rządowej stronie internetowej.
W komentarzach do agencji informacyjnej Interfax potwierdzano, że nadal nie ma śladów pasażerów samolotu ani ich bagażu.
Rosyjska agencja lotnicza poinformowała w oświadczeniu, że szczątki samolotu zostały znalezione o 21:06 czasu lokalnego.
Wcześniej we wtorek Valentina Glazova, rzeczniczka miejscowej prokuratury ds. transportu, powiedziała AFP, że samolot An-26 leciał z głównego miasta Kamczatki, Pietropawłowsk Kamczacki, do nadmorskiego miasta Palana, kiedy zniknął o 14:40 z radarów. Urzędnicy powiedzieli, że łączność z samolotem została utracona dziewięć kilometrów (5,5 mil) od lotniska w Palanie i 10 minut przed planowanym czasem lądowania.
Najlepsze tematy