Kosiniak-Kamysz w "Graffiti" o konflikcie dyplomatycznym z Izraelem: Nie mogę przyjąć zarzutu, że Polacy nie czczą pamięci holokaustu

WIDEO | Piątek, 25 czerwca (08:43)

Minister Spraw Zagranicznych Izraela napisał, że Polacy próbują zaprzeczyć temu, co stało się w holokauście.
- Czy mamy konflikt dyplomatyczny z Izraelem? - zapytał Grzegorz Kępka - To jest sytuacja, w której polska dyplomacja powinna być bardzo aktywna i tłumaczyć, co ta ustawa oznacza i na czym ona polega - stwierdził w programie "Graffiti" Władysław Kosiniak-Kamysz.
- To nie zagraża dochodzeniu swoich praw - uważa szef PSL. Według Kosiniaka-Kamysza większość mienia żydowskiego została już zwrócona w wyniku orzeczeń sądu. - Pozostaje kwestia mienia bez spadkowego - zaznaczył. Szef PSL uważa, że państwo powinno zarządzać mieniem bez spadkowym.
Procesy, które dotyczyły spadkobierców zostały zakończone i mienie zostało zwrócone. - Jeżeli nie ma spadkobierców, to państwo Polskie jest gospodarzem mienia - uważa Władysław Kosiniak-Kamysz.
Jeśli chodzi o holokaust, to "nie mogę przyjąć zarzutu, że Polacy nie czczą pamięci holokaustu" - powiedział. - Polacy są ofiarą i spośród wszystkich narodów uratowali najwięcej żydów i płacili za to wielką cenę - zakończył.

Fragment programu "Graffiti", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy