Arłukowicz w "Gościu Wydarzeń": Toczy się ciężka wojna w obozie rządzącym

WIDEO | Wtorek, 1 czerwca 2021 (20:10)

Z wtorkowych doniesień mediów wynika, że prezes NIK Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego". Zawiadomienie miałoby dotyczyć - według TVN24 - publicznego znieważenia lub poniżenia konstytucyjnego organu oraz przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.
- Toczy się ciężka wojna w obozie rządzącym. To wszystko są chłopaki z jednej ferajny. Z tym, że dość mocno się pospierali. Jeden na drugiego ma haki i wiedzę, która paraliżuje działanie drugiego i to działa w obie strony. Kiedyś było tak, że mafia podrzucała sobie pod drzwi oberżnięte głowy koni, a tu składa się wnioski jeden na drugiego. To są relacje absolutnie patologiczne - komentował Bartosz Arłukowicz.
Zdaniem europosła, rząd "nie dotrwa do końca kadencji. - Ci ludzie nie są w stanie ze sobą współpracować - przekonywał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, dodając, że "sami się wykończą".

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy