Hennig-Kloska o swoim przejściu do Polski 2050: Po 3 miesiącach wróciła mi energia do działania

WIDEO | Wtorek, 18 maja (21:33)

"Nie żałuję. Po 3 miesiącach wróciła mi energia do działania, mogę przestać skupiać się na wojnach frakcji wewnątrz Koalicji Obywatelskiej, a mogę skupiać się nad tym, by budować lepszy plan dla Polski" - tak Paulina Hennig-Kloska komentuje w Popołudniowej rozmowie w RMF FM swoje przejście do Polski 2050. Dopytywana przez Marcina Zaborskiego o to, czy Róża Thun będzie pierwszą europosłanką tej partii, Hennig-Kloska stwierdziła: "Nic mi nie wiadomo na ten temat". Jak równocześnie podkreśliła, Thun jest osobą dość powszechnie szanowaną w Polsce 2050.
Marcin Zaborski pytał swojego gościa o zaprezentowany przez PiS w Nowym Ładzie plan podniesienie do 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku.
Od samego początku swojej obecności w polityce mówiłam o tym, że kwotę wolną od podatku trzeba podnieść, również próg podatkowy. Kierunkowo są to dobre pomysły, ale musimy na to spojrzeć w całości - mówiła Hennig-Kloska. Mówiliśmy o 1-2 proc., a nie o 9 proc. - tak komentowała plany podniesienie składki zdrowotnej. A PiS nie dość, że mówi o 9 proc., to jeszcze nie przeznacza tych pieniędzy na zdrowie. Sęk w tym, żeby podnosić ją (składkę zdrowotną - przyp. red.) tak, żeby nie wylać dziecka z kąpielą - podkreśliła parlamentarzystka.
Najlepsze tematy