Burmistrz Mikołajek: Nie chcemy kłócić się z rządem, ani iść z kosami do Warszawy

WIDEO | Sobota, 27 lutego 2021 (08:42)

„Prosimy, żeby podmioty gospodarcze w całej Polsce były traktowane na równych zasadach. Nie chcemy się z rządem spierać, o nic kłócić, ani iść z kosami do Warszawy. Sytuacja wygląda w sposób następujący: jak górale tupnęli to się rząd przestraszył i specjalne ulgi oraz dofinansowania zastosował. Dlaczego my nie jesteśmy brani pod uwagę na takich samych zasadach, jak gminy górskie?” – pytał w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Piotr Jakubowski. „To nie chodzi o to, żeby tupać nogą czy zwoływać pospolite ruszenie. Jesteśmy na takim etapie, że wszyscy powinni zrozumieć sytuację, w jakiej znalazły się podmioty w całej Polsce zajmujące się turystyką” - dodał burmistrz Mikołajek.
Gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM był Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. To miejscowość znajdująca się w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie od soboty będą obowiązywały nowe, koronawirusowe obostrzenia. Zamknięte zostaną szkoły, hotele, kina, teatry, baseny oraz infrastruktura sportowa.
Współczuję mieszkańcom Olsztyna i Elbląga, którzy nie zrobią zakupów w centrach handlowych - przyznał na antenie RMF FM Piotr Jakubowski.
Jeżeli będą podejmowane decyzje sanepidu o zakładaniu kar na przedsiębiorców, którzy otworzą swoje biznesy mimo obostrzeń, to będą stawał w ich obronie. Decyzje tego typu muszą mieć uzasadnienie. Jeżeli rządzący czy osoby odpowiedzialne za to podejmują je, to jednocześnie muszą sobie zdać sprawę ze skutków - zaznaczył gość Marcina Zaborskiego.
Najlepsze tematy