Łukasz Rzepecki w "Graffiti": Będziemy wsłuchiwać się w głos ludzi młodych

WIDEO | Wtorek, 13 października 2020 (08:53)

- Bardzo się cieszę, że pan prezydent Andrzej Duda obdarzył mnie swoim zaufaniem i powołał mnie na stanowisko doradcy. Bardzo dziękuję panu prezydentowi, to dla mnie zaszczyt i zobowiązanie dla ciężkiej pracy dla Polski - mówił w "Graffiti" nowo powołany doradca prezydenta Łukasz Rzepecki.
28-letni doradca prezydenta podkreślił, że mimo młodego wieku, ma doświadczenie polityczne. - W wieku 18 lat zostałem radnym miasta Ozorkowa. Później pracowałem u boku Marcina Mastalerka, będąc dyrektorem jego biura. Przez cztery ostatnie lata byłem posłem na Sejm RP. Ciężko pracowałem i zamierzam bardzo ciężko pracować dla dobra RP u boku pana prezydenta - dodał.
Prowadzący program Marcin Fijołek zapytał Rzepeckiego o to, czym będzie się zajmował w Kancelarii Prezydenta.
- Panu prezydentowi zależało na tym, żeby głos młodego pokolenia był słyszalny, żeby wsłuchiwać się w głos ludzi młodych, stąd powołanie mnie na funkcje doradcy ds. młodzieży - odpowiedział.
Doradca głowy państwa mówił także o instytucji sędziów pokoju. - Jest to instytucja znana, natomiast zależy nam na tym, żeby została w pierwszym roku kadencji wdrożona do polskiego systemu prawnego - dodał.
Jak powiedział, prezydencka kancelaria współpracuje w tej sprawie z resortem sprawiedliwości. - Zależy nam, żeby porozumienie co do instytucji sędziów pokoju było jak najszersze - podkreślił Rzepecki.
Polsat News
Najlepsze tematy