Bortniczuk: Nie jesteśmy żadnym ogonem. Nie mamy zamiaru merdać

WIDEO | Czwartek, 24 września 2020 (10:10)

- Nie jesteśmy żadnym ogonem. Nie mamy zamiaru merdać niczym - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk, odnosząc się do kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. - Znamy proporcje polityczne. Wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość jest największym podmiotem w naszej koalicji i nie mamy zamiaru narzucać głównych kierunków Prawu i Sprawiedliwości - zapewnił.

- Z tego, co wiem, Jarosław Gowin podjął decyzję o powrocie do rządu - przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. - Jest sporo prawdy w informacjach, że chodzi o resort gospodarki - dodał, pytany o to, jakim ministerstwem miałby pokierować lider Porozumienia.

- To, że Jarosława Kaczyńskiego nie było w rządzie przez 5 lat było wypadkową tylko i wyłącznie jego decyzji. Jeżeli zmienił tę decyzję to bardzo dobrze dla stabilności rządu byłoby - ocenił w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. - Dzisiaj jest szeregowym posłem, a i tak wszyscy wiedzą, że większość ważnych decyzji zapada właśnie w zapleczu parlamentarnym rządu - dodał.
- Dlaczego Jarosław Kaczyński ma być wicepremierem a nie premierem? Zapewne wynika to z jego decyzji. Być może chodzi o kwestie kondycji, stanu zdrowia. Premierostwo to jednak jest kawał ciężkiej, fizycznej roboty - tłumaczył Bortniczuk w RMF FM.