Cymański: To, że jesteśmy mali, nie oznacza, żeby nami poniewierać

WIDEO | Środa, 23 września 2020 (09:44)

"Zmieniałem partie, ale nie zmieniałem poglądów. Jestem do nich przywiązany i wierny im" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. "Ocena koalicji (Zjednoczonej Prawicy), uczciwa, nawet surowa, to jest ocena jej działań przez ostatnie 4 lata. Mogę zapewnić, że jesteśmy i byliśmy bardzo lojalnym koalicjantem i program realizujemy" - dodał. Stwierdził także, że wszelkie pretensje PiS do SP "to nie powód, by taką koalicję nastawiać na szwank". "Szanujmy się. To, że jesteśmy mali nie oznacza, żeby nami poniewierać" - zaznaczył.
Cymański podkreślił, że podstawowym warunkiem Solidarnej Polski jest to, żeby Zbigniew Ziobro pozostał ministrem. Jesteśmy otwarci na rozmowy o sprawie ustawy o zwierzętach, o covidowej. Chcemy rozmowy i nasze przekonania nie są ważniejsze od trwania tej koalicji. Ona jest bezcenna - mówił. Dodał, że jest przekonany, że dojdzie do porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością.
Pytany o to, czy Zbigniew Ziobro przyjmie warunki, Cymański powiedział, że to jest jego decyzja. Zbigniew Ziobro ma taką pozycję w Solidarnej Polsce, jak Jarosław Kaczyński w PiS-ie - powiedział.
Robert Mazurek zapytał także swojego gościa o żonę Ziobry - Patrycję Kotecką, która zasiada w zarządzie państwowej firmy ubezpieczeniowej Link4. Stwierdził, że częste podnoszenie temu tematu jest "nadużyciem". Jej umiejętności, wykształcenie i efekty pracy - poprawili wyniki, jest doskonałym menedżerem - mówił.
"Jesteśmy gotowi do kompromisu" - zadeklarował w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Tadeusz Cymański. Poseł Solidarnej Polski odniósł się w ten sposób do koalicyjnych negocjacji ws. przyszłości rządu Zjednoczonej Prawicy. Według niego warunek Solidarnej Polski jest jeden: "Nie chcemy być ani gorzej, ani lepiej niż partia Gowina. Tylko tyle" - przekonywał. Zaprzeczał, jakoby jego partia miała oczekiwania programowe wobec PiS. "Absolutnie nie, to byłaby megalomania z naszej strony" - stwierdził. O kompromisie - lub jego braku - m
RMF