Solidarna Polska straci Ministerstwo Sprawiedliwości? Kaleta: Takie propozycje nie padały

WIDEO | Środa, 23 września 2020 (09:27)

„Jest to niecodzienna sytuacja, że nasi przyjaciele lubują się w ostatnim czasie w złośliwościach. Emocje są bardzo duże, ale mam nadzieję, że wkrótce opadną” – komentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski publiczne „grillowanie” posłów z ugrupowania Ziobry przez członków Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał – „Nasi wyborcy nie oczekują od nas kłótni, a zwłaszcza na forum”. I jak zapewnia – podczas dotychczasowych oficjalnych rozmów nie padały propozycje, żeby „ziobryści” mieli zostać w koalicji rządzącej, kosztem oddania Ministerstwa Sprawiedliwości.

Marcin Zaborski pytał swojego gościa, czy dla Solidarnej Polski warunkiem brzegowym trwania w koalicji jest kierowaniem Ministerstwem Sprawiedliwości? Kaleta przypomniał, że pod wodzą ministra Ziobry zostało przeprowadzonych wiele reform polskiego wymiaru sprawiedliwości i, jak sam je określa - "to są bardzo ciężkie sprawy". Dlatego nie ma najmniejszych powodów, by miało się zmieniać - dodał. Zaborski dopytywał, co jednak w sytuacji, kiedy PiS zaproponuje dalszą współpracę w koalicji rządzącej, ale już nie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Na pewno byłby stanowczy przeciw, ale póki co oficjalnie takie propozycje nie padały - komentował Kaleta.

Marcin Zaborski podczas Popołudniowej rozmowy w RMF FM przypomniał wczorajsze słowa Zbigniewa Girzyńskiego z PiS-u na temat ewentualnych zmian w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wskazał, że w szeregach Prawa i Sprawiedliwości jest wielu posłów, którzy z łatwością przejęliby kierownictwo nad tym ministerstwem. Z ubolewaniem przyjmuję takie słowa. Ziobro jest bardzo dobrym ministrem sprawiedliwości, bardzo dobrze pracuje i nie ma powodu, żeby z jego powodu zrywać koalicje - komentował dziś Sebastian Kaleta.

Kaleta: Ludzi Solidarnej Polski w spółkach skarbu państwa jest najmniej

"Skala nepotyzmu jest niewyobrażalna. Czas wyeliminować patologię przy zatrudnianiu w spółkach skarbu państwa" - Marcin Zaborski przypomniał stanowisko Solidarnej Polski,
RMF