Emilewicz o możliwym odejściu z rządu: Nikt nie prowadził ze mną rozmów

WIDEO | Poniedziałek, 14 września 2020 (11:22)

"Polityk, tak jak każdy człowiek, musi żyć tak, jakby ten dzień był dniem ostatnim i żeby bilans był zawsze korzystny. Jestem przygotowana na każdą ewentualność" - powiedziała w Porannej rozmowie w RMF FM Jadwiga Emilewicz w odniesieniu do nieoficjalnych informacji, że ma opuścić rząd. Dopytywana o to, czy ktoś rozmawiał z nią na ten temat, wicepremier odpowiedziała: "Rozmów ze mną nikt nie prowadził".
Robert Mazurek pytał też minister rozwoju, czy Porozumienie godzi się na to, by mieć w przyszłym rządzie jednego ministra.
"My dziś prezentujemy stanowisko - w rozmowach tych prezentuje je Jarosław Gowin - że biorąc pod uwagę siłę koalicjantów te dwa ministerstwa są właściwie zasadnie oddające proporcje i udział w koalicji".
W mediach spekuluje się na temat przyszłości Jadwigi Emilewicz. Wicepremier dementuje plotki.
-"Myślę, że zgodzimy się, że Polaków umiarkowanie interesuje, jak będzie wyglądał przyszły rząd, ale ja się nie wybieram do biznesu, nie jadę do Konina jak niektórzy sugerowali. Nie wybieram się także do Londynu, do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Moje plany na najbliższe trzy lata są związane z aktywnością parlamentarną" - zadeklarowała.
Najlepsze tematy