Szumowski o wakacjach: Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz

WIDEO | Czwartek, 10 września 2020 (10:37)

"To nawet nie Hiszpania. Spędziłem na morzu ok. 10 dni z jedną osobą. Wydawało mi się, że trochę prywatności będzie można uzyskać, żeglując po oceanie. Okazuje się, że nawet tam niestety ktoś robi zdjęcia, co nie jest przyjemne. Ale wakacje się udały" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM były minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do zdjęć opublikowanych po jego odejściu z rządu przez jeden z tabloidów. "Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie" - dodał.

Jak przekonywał Szumowski, jacht, na którym wypoczywał, nie był luksusowy. Bardzo dzielna jednostka, świetnie sobie radzi w dużych falach i w dużym wietrze. Ma raptem 12 metrów, dwie kajuty i 20 lat - wyliczał były minister zdrowia.
Zawodowym posłem nie będę. Będę pracował w instytucie, w klinice jako lekarz - zapewnił w Porannej rozmowie w RMF FM Łukasz Szumowski. Do końca kadencji jestem posłem. Będę mógł się skupić bardziej na moim okręgu. Do tej pory jako minister, szczególnie w okresie koronawirusa, swoje poselskie obowiązki - wizyty w regionie, rozmowy z ludźmi, mocno zaniedbałem - przyznał.
Najlepsze tematy