Hofman o wyborach prezydenckich: Sytuacja jest rozstrzygnięta

WIDEO | Piątek, 3 lipca 2020 (09:38)

"Sytuacja jest rozstrzygnięta" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman, były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, pytany o wybory prezydenckie. Jak tłumaczył, nie znalazł w historii przykładu, by pretendent pokonał ubiegającego się o reelekcję prezydenta przy tak dużej różnicy głosów dzielącej ich w pierwszej turze. "Mówię o analizach, które są robione na świecie chyba od początku demokracji i o mechanizmie psychologicznym, który jest silniejszy niż matematyka" - przekonywał.

W tych wyborach głosować nie będę - przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman. Ja mam prawo i z niego korzystam - tłumaczył. Nie chodzę głosować, bo ja ich znam wszystkich. Żona głosuje, a ja nie - dodał. Skrytykował też "fetyszyzowanie" głosowania za wszelką cenę. Frekwencja nie jest ważna. Jesteś świadomy - idź. Nie jesteś świadomy - nie idź - zauważył gość RMF FM.

Gdybym był w sztabie pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, postawiłbym puste krzesło i gadał do pustego krzesła te 40 minut - mówił w RMF FM Adam Hofman, odnosząc się do debaty pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim, którą chciały zorganizować TVN, TVN 24, Onet i WP, ale nie doszła do skutku ze względu na odmowę ubiegającego się o reelekcję prezydenta. To nie wygląda pięknie, to jest skuteczne - zauważył.
Najlepsze tematy