Kobosko i Dziambor o II turze: "100 proc. przekonania nie mam", "Wybór między gilotyną a kulą w łeb"

WIDEO | Poniedziałek, 29 czerwca 2020 (10:26)

"Różnie oceniam tych kandydatów - nie oceniam ich podobnie dobrze albo podobnie źle, ale na dziś 100 proc. przekonania do żadnego z kandydatów nie mam" - przyznał w RMF FM Michał Kobosko - pełnomocnik wyborczy Szymona Hołowni - zapytany o to, na kogo zagłosuje w drugiej turze wyborów prezydenckich. "Trzeba będzie się zdecydować. To wybór między gilotyną a kulą w łeb" - mniej więcej tak to wygląda z punktu widzenia Konfederacji - ocenił Artur Dziambor - poseł Konfederacji i członek sztabu Krzysztofa Bosaka.
Szymon Hołownia i cały jest projekt zaczął się właśnie od tego, na tym został zbudowany i znalazł poparcie 2,2 mln wyborców (...) właśnie dlatego, że zaproponował coś innego niż prosty, męczący dla milionów Polaków podział między PiS a PO. Gdyby nie było takiego duopolu, gdyby nie było zmęczenia ludzi takim podziałem, pewnie nie byłoby projektu Szymona Hołowni albo miałby dużo trudniej - stwierdził w RMF FM Michał Kobosko - pełnomocnik wyborczy Szymona Hołowni. Polska nie jest Stanami Zjednoczonymi. To nie jest podział na Partię Republikańską i Partię Demokratyczną. Polską scenę polityczną trzeba dopiero zbudować. Dwie główne partie nie odpowiadają na potrzeby dużej części społeczeństwa - tłumaczył.
Od kilkunastu lat jak chodzę na drugie tury wyborów to za każdym razem idę wściekły, zaznaczam krzyżyk wściekły i potem się wściekam przez 5 lat, że zaznaczyłem tego albo innego kandydata - mówił w RMF FM Artur Dziambor - poseł Konfederacji i członek sztabu Krzysztofa Bosaka. Gdyby Platforma Obywatelska nie dostała koła ratunkowego w postaci możliwości wymiany kandydata, a to koło ratunkowe rzucił Jarosław Kaczyński, to sprawa była całkowicie otwarta. Widać było po spadającej w sondażach Kidawie-Błońskiej, że Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Bosak idą w górę na kilkanaście procent - zauważył.
To wynikało ze wszystkich naszych sondaży - fakt, że jest prezydentem do tej pory, jest jego wielkim atutem - stwierdził w RMF FM Michał Kobosko zapytany o największy atut Andrzeja Dud
RMF