Dziambor: Nadal uważam, że prywatna służba zdrowia jest lepsza

WIDEO | Piątek, 19 czerwca 2020 (09:52)

„Tak, nadal uważam, że prywatna służba zdrowia jest lepsza” – zadeklarował w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Konfederacji Artur Dziambor. „Gdybyśmy przeszli na całkowicie prywatny system, ten, który proponowała partia KORWiN i proponuje zawsze, to byśmy mieli zupełnie inny układ, bo państwo współpracowałoby z prywatnymi przedsiębiorcami” – stwierdził.

W tym momencie sytuacja jest taka, że my płacimy w ZUS-ie ubezpieczenie, a później i tak bardzo często idziemy do prywatnego lekarza, bo jest szybciej, lepiej, ładniej, więc róbmy wszystko, żeby można było chociaż dokonać wyboru pomiędzy płaceniem składki ZUS-owskiej państwu, a prywatnej firmie, bo tego wyboru dzisiaj nie mamy - zaznaczył gość Roberta Mazurka.

W moim idealnym świecie służba zdrowia jest prywatna, ale ja też osobiście uważam, że w moim idealnym świecie również szkolnictwo jest prywatne, więc to są dosyć odległe światy. Idźmy w tę stronę, natomiast ja wiem, że to się długo nie stanie - dodał.

Dziambor o wynikach sondażowych Bosaka: Jesteśmy bardzo umiarkowanie zadowoleni
Jesteśmy bardzo umiarkowanie zadowoleni, bo chcielibyśmy, żeby te wyniki były dwucyfrowe i myślę, że idzie ku temu, żeby ten wynik dwucyfrowy był. (...) Myślę, że będzie kilkanaście procent i myślę, że reszta kandydatów również jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, bo inaczej byłoby zwyczajnie nudno - powiedział Dziambor.

Ja mówiłem o tym, jak jeszcze kandydatką Koalicji Obywatelskiej była Małgorzata Kidawa-Błońska. Mówiłem, że ona w pewnym momencie zacznie tracić i spadnie z tych 30 procent na 15. Nie przewidziałem, że spadnie poniżej 5 procent. Myślę, że spadnie też Rafał Trzaskowski - przewidywał poseł.

Najlepsze tematy