Kazik Staszewski o wizycie prezesa PiS na cmentarzu 10 kwietnia: Gruby nietakt. Musiałem o tym napisać piosenkę

WIDEO | Piątek, 22 maja 2020 (09:38)

„Najnowsza płyta jest bardzo aktualna. Jeszcze 29 marca nie było nic. Nie dało się zebrać Kultu, zrobiłem to z gitarzystą Kultu, Wojtkiem Jabłońskim, który umie zagrać na wszystkim. Tylko Konrada Wantrycha wzięliśmy na instrumenty klawiszowe” – tak o kulisach powstanie swojej najnowszej płyty „Zaraza” opowiadał Kazik Staszewski, gość Porannej rozmowy w RMF FM.

"Teksty są aktualne, ale nie widzę, żeby one były polityczne" - dodawał.
W rozmowie z Robertem Mazurkiem Kazik Staszewski przyznał, co sprowokowało go do stworzenia piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój". Nawiązuje ona do wizyty 10 kwietnia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa.

"Teksty zostały napisane w ostatnich dwóch miesiącach. I nie mogło się tam nie znaleźć wydarzenie, które mnie osobiście bardzo zbulwersowało, czyli wizyta prezesa Kaczyńskiego na cmentarzu. Była to rzecz, która mnie bardzo poruszyła i nie tylko mnie. Mam wrażenie, że bez względu na opcję polityczną każdy odczuł gruby nietakt w tego rodzaju zachowaniu" - mówił.

I dodał: "Czy ktoś myślał, że takie zachowanie będzie niezauważone? Musiałem o tym napisać piosenkę".
Najlepsze tematy