Piotr Gliński: Doprowadzimy do tego, żeby w czerwcu były wybory

WIDEO | Środa, 20 maja 2020 (09:07)

"Wybory prezydenckie odbędą się jak najszybciej. Myślę, że w czerwcu będziemy mieli wybory" – mówił Piotr Gliński, gość Roberta Mazurka w programie Poranna rozmowa w RMF FM. Wicepremier rządu PiS potwierdził, że najbardziej prawdopodobna data to 28 czerwca.

Zdaniem Piotra Glińskiego, propozycja PiS przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dobie epidemii koronawirusa była najbezpieczniejszym rozwiązaniem. "Ktoś chciał wymienić kandydata. Ktoś chciał grać na afery, awantury i doprowadził do tego, że nie mogliśmy w konstytucyjnym, pierwszym terminie tego zrobić" - stwierdził.

I dodał: "Doprowadzimy do tego, żeby w czerwcu były wybory".

Piotr Gliński o ściągnięciu piosenki Kazika z Radiowej Trójki: Kryzys wizerunkowy
Piosenka (Kazika- red.) jest nietrafiona, ale nie powinno jej się zdejmować (z anteny- red.) - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński. Wicepremier i minister kultury stwierdził, że kryzys wokół Radiowej Trójki to "przykra sprawa" i "kryzys wizerunkowy". "Niepokoi nie najlepsze zarządzenie tym kryzysem" - oświadczył.

Minister Gliński przyznał natomiast, że ściąganie piosenki z listy przebojów to "absurdalna sytuacja". "Nie powinno być zdejmowania piosenek, bo ich treść nam się nie podobam" - powiedział. I dodał: "Piosenka jest nietrafiona, ale to prawo artysty by błądził, czy wypowiadał się tak, jak uważa".

Pytany o dymisję szefowej Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej i szefa Radiowej Trójki Tomasza Kowalczewskiego, wicepremier odpowiedział: "Nie znam dobrze kulis. Niepokoi mnie to, że doprowadzono do kryzysu wizerunkowego i że jest złe zarządzenie tym kryzysem".
Najlepsze tematy