Borys Budka: Kidawa-Błońska zapłaciła za uczciwość i wiarygodność najwyższą cenę

WIDEO | Poniedziałek, 18 maja 2020 (09:38)

„To była autonomiczna decyzja pani marszałek” – mówił Borys Budka o rezygnacji z walki o fotel prezydenta przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. „Postawiliśmy na Rafała Trzaskowskiego z prostej przyczyny” – dodał lider Platformy Obywatelskiej – „Małgorzata Kidawa-Błońska zapłaciła za uczciwość i wiarygodność najwyższą cenę”.

Według Budki, była to cena za wezwanie do bojkotu wyborów prezydenckich 10 maja. "Jako jedyna miała odwagę powiedzieć: panowie, ja nie wezmę udziału w farsie... To się przełożyło na sondaże" - wyjaśniał.

"Jest olbrzymia szansa, by w Pałacu Prezydenckim zamiast osoby, która jest przedłużeniem władzy z Nowogrodzkiej zasiadł prezydent, który będzie wizytówką Polski na arenie międzynarodowej" - oświadczył gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Borys Budka: Kidawa-Błońska na prezydenta Warszawy? „Za wcześnie, by o tym mówić”
Trzaskowski prezydentem Polski, Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy? "To warszawiacy wybiorą swojego prezydenta. Wierzę, że będzie to wspólne wskazanie Koalicji Obywatelskiej. Za wcześnie, by o tym mówić" - mówił Borys Budka, gość Porannej rozmowy w RMF FM.

I dodał: "Każdy scenariusz jest dopuszczalny. Na razie wygrajmy wybory prezydenckie".

"Potem zaproponujemy najlepszego kandydata tak, żeby warszawiacy i warszawianki nie mieli wątpliwości, że Warszawa nie wpadnie w ręce ludzi, którzy nie potrafią miastem zarządzać" - powiedział lider PO na naszej antenie.

W dalszej części rozmowy powtórzył, że za wcześnie jest na deklarację, iż Platforma Obywatelska wystawi Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyborach o fotel prezydenta stolicy. "W polityce należy rozważać wiele scenariuszy. Dzisiaj skupiamy się na tym, jak zaprezentować dobrą ofertę dla wyborców w wyborach prezydenckich; jak pokazać, że Rafał Trzaskowski jest osobą, która jest w stanie odbudować prestiż urzędu prezydenta"- oświadczył.

Borys Budka przyznał jednocześnie, że "formalnie" nie ma żadnej akcji zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. "Jesteśmy przygotowani, by to
Najlepsze tematy