Karczewski: Polacy są już zmęczeni wyborami

WIDEO | Środa, 13 maja 2020 (09:42)

"Rezygnuję dziś z funkcji wicemarszałka Senatu. Wracam do zawodu, ale nie wycofuję się z polityki. Dalej będę senatorem i będę współpracował" – poinformował w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski.
"Kto będzie najgroźniejszym rywalem Andrzeja Dudy w zbliżających się wyborach?" - pytał w Porannej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek. "Uważnie śledzę sondaże i na drugim miejscu jest Szymon Hołownia albo prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To między nimi rozegra się walka o drugie miejsce. Tak to wygląda" - odpowiedział Stanisław Karczewski. Senator PiS podkreślał, że największe szanse na zwycięstwo ma urzędująca głowa państwa. "Bardzo silnie pracuję, pracowałem i będę pracował na rzecz wyboru pana prezydenta Andrzeja Dudy" - zadeklarował.

Jak ocenił Karczewski, opozycji zależy na tym, by opóźnić wybór prezydenta. "Widać, że wszystkie działania obstrukcyjne (PO - red.) mają taki cel, żeby przedłużyć ten czas kampanii wyborczej. A Polacy chcą już zakończyć tę walkę wyborczą. Przecież to są czwarte wybory z rzędu. Polacy są już zmęczeni wyborami" - stwierdził gość RMF FM.
Najlepsze tematy