Neumann: To, co proponuje Sasin i Kaczyński, to nie wybory. To można nazwać loterią pocztową

WIDEO | Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 (09:22)

"To, co proponuje premier Sasin i prezes Kaczyński, to nie są wybory. To być może można nazwać loterią pocztową Jacka Sasina, a na pewno nie wyborami" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Neumann, poseł Platformy Obywatelskiej. "Nie ma wyborów 23 maja, nie ma takiego prawa, które by mówiło o tym, że wybory będą 23 maja. Takie prawo nie wejdzie w życie" - dodał.

Widzimy szaloną determinację Jarosława Kaczyńskiego do przeprowadzania wyborów jak najszybciej. Szukamy kompromisu - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Neumann, poseł Platformy Obywatelskiej. Naszym zdaniem bezpiecznym terminem byłaby wiosna przyszłego roku, ale jeżeli Kaczyński chce robić je jak najszybciej to znacznie bezpieczniejszym terminem nam się wydaje początek września niż maj - tłumaczył.

Nie wierzę w to, że Jarosław Gowin chce wyjść z koalicji z PiS-em - przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM Neumann. Wierzę w to, że Jarosław Gowin i wielu posłów PiS-u i Porozumienia wie, że wybory w maju są szalenie niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi - czy to w takiej, czy w innej formule. One są po prostu niebezpieczne. Oni to wiedzą - oświadczył. Zastrzegł, że nie zakłada przejścia Gowina na stronę opozycji. On wyraźnie podkreśla, że jest elementem Zjednoczonej Prawicy, tej koalicji, ale nie zgadza się z Jarosławem Kaczyńskim co do wyborów majowych - tłumaczył gość Roberta Mazurka.