Robert Kwiatkowski: PiS musi doprowadzić do sytuacji, w której zapewni finansowanie mediom publicznym

WIDEO | Piątek, 6 marca 2020 (09:03)


"PiS musi doprowadzić do sytuacji w której zapewni finansowanie mediom publicznym" - mówi były prezes TVP Robert Kwiatkowski. Aktualny poseł Lewicy, pytany, co się stanie, jeżeli prezydent nie podpisze ustawy przyznającej dwa miliardy złotych, odpowiada: jeden z państwowych banków może zapałać miłością do Jacka Kurskiego i udzielić kredytu.


Czego nie zrobiłby Andrzej Duda z ustawą przyznającą mediom publicznym dwa miliardy złotych, to dla opozycji dobrze. Jak podpisze ustawę, to z tym workiem na plecach będzie biegł jeszcze przez dwa miesiące. Jeżeli nie podpisze, to czeka go zemsta PiS. PiS zablokuje mu kampanię - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM.


Zdaniem Roberta Kwiatkowskiego, jeżeli prezydent nie podpisze ustawy, to zrobi psikusa PiS. Czego będzie się można po nim spodziewać jak zostanie po raz drugi prezydentem? - pyta były prezes TVP.


Na tyle, na ile mi obowiązki pozwalają jestem zaangażowany w kampanię Roberta Biedronia - mówi poseł Lewicy. Jestem zaangażowany tam, gdzie jest moje miejsce, czyli w woj. kujawsko-pomorskim - tłumaczy Robert Kwiatkowski. Kampania się rozkręca, konwencja programowa przed nami - twierdzi.


Głównym konkurentem Roberta Biedronia - zdaniem Kwiatkowskiego - oprócz Andrzeja Dudy, będzie Małgorzata Kidawa - Błońska.
Najlepsze tematy