Michał Dworczyk: Premier w Smoleńsku? Decyzja nie zapadła. Analizujemy

WIDEO | Czwartek, 5 marca 2020 (09:34)

"Premier chciałby wziąć udział w uroczystościach smoleńskich. Ale ostateczna decyzja nie zapadła" - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM Michał Dworczyk. Szef kancelarii premiera zaznacza: analizujemy sytuację. "Trzeba zweryfikować jak pochodzi do tego Rosja, czy Białoruś. To skomplikowane przedsięwzięcie" - tłumaczy.

Michał Dworczyk pytany, gdzie ewentualnie mogłaby lądować polska delegacja, odpowiada w Witebsku. Smoleńsk? Na pewno nie - zaznacza. Czy premier może polecieć na uroczystości? Jest to prawdopodobne - mówi gość RMF FM.

Nie ma żadnego innego, pozytywnego wyniku testu na koronawirusa (oprócz pacjenta w Zielonej Górze) - tłumaczy. Cztery inne osoby są objęte kwarantanną. Dwie osoby z rodziny mężczyzny i dwie, które same zgłosiły się do służb informując, że miały kontakty z tym mężczyzną - podkreśla Michał Dworczyk.

Większość procedur działa. Na pewno będą jednak się zdarzały pewne potknięcia - mówi szef kancelarii premiera.

Około 4 milionów zostało uruchomione (z rządowego funduszu 100 milionów) na walkę z koronawirusaem - zaznacza gość Roberta Mazurka.

Pytany o odwoływanie imprez masowych - podkreśla: trzeba wykazać się zdrowym rozsądkiem. Procedury też muszą być zdroworozsądkowe.

Burmistrz, prezydent, czy wojewoda niech podejmują decyzje - tłumaczy.

Czy prezes Jacek Kurski straci stanowisko? Nic mi o tym nie wiadomo - mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Gość Roberta Mazurka pytany, czy prezydent powinien podpisać ustawę dającą mediom publicznym niemal dwa miliardy złotych, odpowiada: te środki są potrzebne. Co zrobi pan prezydent? Nie wiem - odpowiada.

Jednocześnie zaznacza: głosowałem za tą ustawą. Liczyłem, że to prawo wejdzie w życie.
RMF