Kosiniak-Kamysz o kandydatach opozycji na prezydenta: Walczymy o te same głosy

WIDEO | Czwartek, 16 stycznia 2020 (09:04)

"Paweł Kukiz dostał niesamowity wynik 5 lat temu jako kandydat rewolucyjny, obywatelski, ponad 20 procent, więc chciałbym z tego czerpać" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz. “Wszystko przed nami. To, co najważniejsze - sędziowie pokoju, mieszana ordynacja wyborcza, sprawy związane z wyborem prokuratora generalnego w wyborach powszechnych - to będzie w moim programie wyborczym. My to wpisaliśmy do programu wyborczego PSL-u, ale to będzie też w programie wyborczym kandydata na prezydenta, w moim programie wyborczym” – stwierdził lider ludowców.
Kandydat PSL-u na prezydenta został też zapytany o to, czy w czasie kampanii prezydenckiej, wśród kandydatów opozycji będzie obowiązywał "pakt o nieagresji". Rywalizujemy ze sobą. Ja nie będę podkładał nikomu nogi, ale będę rywalizował twardo. Walczymy o te same głosy. (...) Ja chcę dyskutować z panią marszałek Małgorzatą Kidawą-Błońską, wzywam ją na debatę. Była kandydatem na premiera, na trzy debaty nie przyszła, więc mam nadzieję, że jak będzie kandydatem na prezydenta, to na debatę przyjdzie. Chciałbym się z nią spotkać - zadeklarował gość Porannej rozmowy.

Czy PSL zagłosuje za kontrowersyjnym "lex Ardanowski" w Senacie? "Tak. Za dobrymi, ważnymi projektami, ważnymi (PSL zagłosuje z PiS - red.). Ten projekt jest potrzebny" - zadeklarował w Porannej rozmowie w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz. "Ten projekt jest potrzebny, rolnicy na niego czekają. ASF rozlewa się po kraju, doszedł w woj. wielkopolskiego, lubuskiego, czyli obejmuje wschodnią część naszej ojczyzny, ale też województwa zachodnie" - tłumaczył taką decyzję szef ludowców. Głosy PSL pozwolą PiS po raz pierwszy w tej kadencji przełamać opozycyjną większość w Izbie Wyższej. W rozmowie z Robertem Mazurkiem przedstawił sposób na powstrzymanie dziesiątkującej polskie hodowle choroby Afrykańskiego Pomoru Świń. Według niego potrzebne są bioasekuracja, odnajdowanie padłych dzików i depopulacja dzików.
Kosiniak-Kamysz był też pytany o swój
Najlepsze tematy