Karczewski o ustawie dyscyplinującej sędziów: Najważniejszy jest cel – uporządkować system

WIDEO | Piątek, 20 grudnia 2019 (09:01)

„Samo założenie i cel tej ustawy jest oczywiste i się z nim absolutnie zgadzam. Jeśli chodzi o szczegóły to widać, że jednak podczas prac w Sejmie dokonano kilku poprawek. Być może w Senacie trzeba będzie jakieś poprawki wprowadzić, ale najważniejszy jest cel - by uporządkować system” – mówił o projekcie nowelizacji ustaw sądowych gość Porannej rozmowy w RMF FM wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. “Nie możemy doprowadzić do chaosu, anarchii, nie możemy wysadzić w powietrze wymiaru sprawiedliwości” – zaznaczył.
Robert Mazurek pytał także swojego gościa, czy ma poczucie, że PiS przegrał w kwestii reformy sądownictwa. Jeśli pan spyta czy mam poczucie porażki, to nie mam. Mam poczucie, że nie wszystko nam się udało, że wiele jeszcze mamy do zrobienia - mówił Karczewski.
Wicemarszałek został zapytany także o obecną izbę wyższą parlamentu, przejętą przez opozycję. Zdaniem Karczewskiego "na razie nie widać", by Senat stawał się "izbą weta".
Ja życzę panu marszałkowi (Grodzkiemu), żeby Senat realizował się w takiej formie, jaką przedstawił w formie swojego orędzia - powiedział. Przyznał, że ma wątpliwości co do jego działalności, "ale są momenty, kiedy spełnia" swoje obowiązki.
Najlepsze tematy