Radziwiłł o aferze Banasia: Jestem tym poruszony. To dyskwalifikuje człowieka

WIDEO | Wtorek, 3 grudnia 2019 (19:06)

"Jeśli rzeczywiście tak jest, że (szef NIK Marian Banaś – przyp. red.) posiada kamienicę, w której odbywają się rzeczy nielicujące z godnością człowieka o takich stanowiskach, jeżeli w ogóle z czyjąkolwiek godnością, dom schadzek, (...) to jest to okropne, bardzo przykre" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Konstanty Radziwiłł. "Jestem tym poruszony. W jakimś sensie to dyskwalifikuje człowieka na takich stanowiskach, pod względem moralnym" - dodaje gość Marcina Zaborskiego. Czy Marian Banaś powinien się podać do dymisji? "W raporcie CBA zarzuty są tak ciężkie, że powinien to zrobić" - odpowiada wojewoda mazowiecki.


Bezpłatne miejsca w żłobkach dla tylko szczepionych dzieci? Radziwiłł: Powiem krótko - jestem za

W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał swojego gościa o to, czy popiera uchwałę Rady Warszawy, która zadecydowała, że bezpłatne miejsca w żłobkach będą dostępne tylko dla dzieci po obowiązkowych szczepieniach ochronnych. "Powiem krótko - jestem za" - zadeklarował Konstanty Radziwiłł. "Nie zamierzam się temu sprzeciwiać. To jest w ogóle dobry pomysł. Każdy pomysł, który nakłania rodziców, żeby szczepić swoje dzieci, jest dobry" - podkreślał wojewoda mazowiecki i były minister zdrowia w rządzie PiS. Jak ocenił, "tego typu regulacja najprawdopodobniej nie spotka się z żadnym protestem ze strony prawników".

Polityk administracji rządowej był też pytany o to, ile będziemy płacić za prąd od stycznia 2020 roku. "Jeszcze nie wiem" - przyznał gość RMF FM. Podkreślał, że trwają prace nad rozwiązaniami, które mają być korzystne dla odbiorców prądu, ale nie wskazał konkretnego rozwiązania. "Nie wiem, czy wszyscy będziemy płacić więcej. To się okaże już niedługo" - stwierdził.
Najlepsze tematy