Małgorzata Gosiewska o zabiegu Jarosława Kaczyńskiego: Wszystko w porządku, wkrótce wróci do pracy

WIDEO | Wtorek, 3 grudnia 2019 (10:41)

"Jest po operacji, wszystko idzie w dobrym kierunku" - tak o operacji Jarosława Kaczyńskiego mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Gosiewska. "Zabieg był od dawna zaplanowany, wszystko jest w porządku, wkrótce (prezes PiS – przyp. red.) wróci do pracy" - zapewniała Roberta Mazurka wicemarszałek Sejmu.

"Wybór Mariana Banasia na pewno był błędem"
Nie wiem nic o tym, że Elżbieta Witek miała w ręku dymisję Mariana Banasia. Nie wiem, czy dymisja pana Banasia była, trudno mi się do tego odnosić - zapewniała w Porannej rozmowie w RMF FM wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Rzeczywiście mamy sytuację trudną, wolelibyśmy, żeby to wyglądało inaczej. Wybór pana Banasia był błędem, na pewno"- przyznała rozmówczyni Roberta Mazurka. Liczymy na to, że poda się do dymisji, jeśli nie, to przygotowywane są różne rozwiązania legislacyjne. Jest umocowany konstytucyjnie, ale do takiej sytuacji należałoby się przygotować - stwierdziła Gosiewska. Banaś powinien podać się do dymisji, bo takich zasad przestrzegamy - dodała.

Dopytywana przez Roberta Mazurka, jak ocenia pracę służb specjalnych ws. Banasia i czy w związku z tym ich szefowie nie powinni podać się do dymisji, Gosiewska stwierdziła, że "wymiana szefostwa jakiejkolwiek organizacji czy instytucji nie sprawia, że ta instytucja się zmienia". Chciałbym mieć zaufanie (do służb - przyp. red.) i to, że te służby się zmieniają sprawia, że stopniowo je nabieram - zapewniła wicemarszałek Sejmu. Jak zaznaczyła, nie wie, czy służby ją sprawdzały, "ale na pewno powinny". Chciałbym się czuć bezpieczniej wiedząc, że (służby - przyp. red.) sprawdzają również moje otoczenie. Jesteśmy narażeni na różnego rodzaju kontakty i wolałabym, żeby te kontakty były weryfikowane - tłumaczyła Gosiewska.
Najlepsze tematy