Jacek Sasin: Podwyżki cen prądu dla odbiorców indywidualnych nie będzie

WIDEO | Poniedziałek, 18 listopada 2019 (09:05)

"Za cenę prądu odpowiada teraz minister aktywów państwowych, czyli ja. Podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie" - deklarował w Porannej rozmowie w RMF FM Jacek Sasin. "Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to rynkowych cen wytwarzania energii" przyznawał wicepremier. Gość Roberta Mazurka, pytany o nazwę swojego resortu, zapewniał, że jest znakomita. "Oddaje istotę tego resortu - ma te aktywa państwa wykorzystać w interesie państwa. Skarb polegał na tym, że się to tylko nadzorowało, a teraz to ma być taka bardzo aktywna polityka" - tłumaczył Sasin. Przyznał, że nie do końca wie, co jutro premier powie w expose.

Przykra sprawa, tym bardziej, że nie ma mowy tutaj o żadnym zaskoczeniu, wicepremier Gowin przed wyborami i jego partia wiedziała, że takie plany są - tak Jacek Sasin, komentował informację, że posłowie Porozumienia mają zagłosować przeciwko likwidacji 30-krotności składek ZUS. Co więcej, premier Gowin na Radzie Ministrów głosował za projektem budżetu, który uwzględniał wpływy z tej zmiany. Wszystkie rządowe dokumenty przyjmowane w tym roku to przewidywały - podkreślał Sasin. Życzyłbym sobie, żebyśmy w ramach Zjednoczonej Prawicy byli w stanie uzgodnić tego typu kwestie. Pewnie do ostatniej chwili będziemy rozmawiać i przekonywać, żeby głosowali za. 18 głosów tym razem decyduje o większości parlamentarnej. Musimy liczyć się z głosami naszych sojuszników - przyznawał gość Roberta Mazurka. Jakbyśmy mieli we wszystkim jedno zdanie, to bylibyśmy w jednej partii - dodawał wicepremier.

Myślę, że można sobie wyobrazić, iż na funkcji ministra sportu będzie ktoś lepszy od pana premiera - przyznał Sasin. Według ministra premier Mateusz Morawiecki "nie powinien się rozdrabniać". Będzie inny minister sportu, to jest absolutnie tymczasowa sprawa. Na pewno jeszcze w tym miesiącu będzie. Wszystko na to wskazuje, że będzie kobieta - dodawał Sasin, zdradzając, że są dwie kandydatki na to stanowisko. Pytany, czy
Najlepsze tematy