Bosak: Myślę, że Adrian Zandberg nie byłby mile widziany na Marszu Niepodległości

WIDEO | Piątek, 8 listopada 2019 (09:47)

"Myślę, że ta grafika narobiła szumu" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceprzewodniczący koła Konfederacji Krzysztof Bosak, pytany o grafikę reklamującą Marsz Niepodległości. "Ta ręka powinna być narysowana trochę delikatniej. Natomiast sam gest ręki wnoszącej różaniec nie budzi mojego sprzeciwu" - dodaje.

Pytany o to, czy jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg byłby mile widziany na marszu 11 listopada w Warszawie, Bosak powiedział, że "myśli, że nie". Dlatego, że stoi na czele partii Razem, która deklaruje poglądy sprzeczne z ideą polskiej niepodległości - stwierdził. Jeżeli ktoś jest zwolennikiem eurofederalizmu, a lewica w Polsce jest, popiera wszystko, co wzmacnia Brukselę, a osłabia Warszawę, to godzenie tego z niepodległością to jest tylko deklaracja, która nic nie znaczy - podkreślił.

Robert Mazurek zapytał też swojego gościa o to, czy na Marsz Niepodległości mogą przyjść geje. Myślę, że tak (...) Nie powinni jednak przechodzić z tęczową flagą. Była sprawa rok temu, że ktoś robił prowokację w internecie, że będzie robił blok LGBT na Marszu Niepodległości. To była oczywista prowokacja mająca na celu wprowadzanie zamieszania - powiedział wiceszef koła Konfederacji.

Bosak podkreślił także, że gej może być członkiem Ruchu Narodowego, ale pod warunkiem. Jeżeli pan rozumie geja, jako działacza na rzecz homoseksualnej propagandy i homoseksualnej ideologii, to na pewno nie. Natomiast jeżeli pan rozumie kogoś, kto przeżywa skionności homoseksualne, ale się z tym nigdzie nie obnosi, to nazywanie takiej osoby "gejem", gdzie termin jest ideologicznie nacechowany, jest niepotrzebny - mówił.

Bosak zapowiedział, że jego ugrupowanie wystawi wspólnego kandydata na prezydenta. Przeprowadzimy prawybory w grudniu - mówił. Dodał, że kandydata będą wybierali "wyborcy i sympatycy Konfederacji, którzy zarejestrują się jeden z szesnastu zjazdów prawyborczych, na których będziemy wyłaniali elektorów".