Włodzimierz Czarzasty: Pokazaliśmy Platformie Obywatelskiej co to znaczy mądrość w polityce

WIDEO | Wtorek, 22 października 2019 (09:25)

„My takie rzeczy ustalamy we trójkę, od kilku miesięcy ze sobą współpracujemy, nie ma między nami żadnych sporów. Będziemy ustalali to w tym tygodniu” – tak na pytanie o to, kto z lewicy będzie wicemarszałkiem Sejmu odpowiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Włodzimierz Czarzasty. Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej podkreślił, że w przyszłym tygodniu dowiemy się też „kto będzie szefem klubu, dyrektorem biura, rzecznikiem prasowym”.

Pytany o to, ile będzie klubów lewicy, Włodzimierz Czarzasty wskazał, że warianty są dwa. Jeden wariant jest taki, że będzie klub i koło partii Razem, a drugi wariant jest taki, że będzie jeden klub. Decyzja, który opcja wejdzie w życie ma zapaść dziś.

Fotel wicemarszałka Senatu dla lewicy?
Robert Mazurek pytał swojego gościa również o to, czy lewica będzie się domagać stanowiska wicemarszałka Senatu. Uważamy, że kierownictwo Senatu powinno zostać stworzone z Platformy Obywatelskiej, PSL-u, z niezależnych, z lewicy oraz z PiS-u. Dzisiaj będę na ten temat rozmawiał z panem Grzegorzem Schetyną. Codziennie właściwie rozmawiam na ten temat z panem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, z którym się bardzo lubimy i muszę powiedzieć, że chyba będzie to fajnie wyglądało, bo wiele rzeczy będziemy wnosić wspólnie - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Włodzimierz Czarzasty.

Dopytywany, kto miałby wskazać marszałka stwierdził, że jego zdaniem powinna to być partia, która ma najwięcej senatorek i senatorów. Chociaż w przypadku paktu senackiego Platforma Obywatelska ma więcej senatorów, bo zarówno PSL, jak i lewica nie byli w tym pazerni. Mogliśmy zgłosić więcej, uprzeć się przy tym, ale wtedy nie byłoby paktu (senackiego - RMF FM). Pokazaliśmy Platformie Obywatelskiej co to znaczy mądrość w polityce".
Najlepsze tematy