Julia Pitera: W następstwie nieudolności PO - PiS wygrało po raz trzeci wybory

WIDEO | Czwartek, 17 października 2019 (19:11)

"W następstwie nieudolności Platformy Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość wygrało po raz trzeci wybory" – oświadczyła Julia Pitera w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. "Ja nie odkrywam nic nowego. Jak były ułożone listy do PE, wszyscy widzieliśmy. Jak była prowadzona kampania do PE, też doskonale widzieliśmy" – dodała była europosłanka PO. Pytana przez dziennikarza RMF FM Marcina Zaborskiego, czy alarmowała o tym władze PO, Pitera odpowiedziała: "Nie ma w Platformie Obywatelskiej forum, gdzie może pan się podzielić swoimi uwagami". Przyznała jednocześnie, że w czerwcu rozmawiała z liderem PO Grzegorzem Schetyną. "Rozmawialiśmy o wyborach parlamentarnych, które się zbliżały, gdzie zadałam pytanie, czy jest dla mnie jeszcze jakieś miejsce na listach Platformy Obywatelskiej" – wyjaśniła. Julia Pitera twierdzi, że nie uzyskała odpowiedzi na to pytanie.

Julia Pitera zapewnia, że - mimo krytykowania obecnej władzy partii - nadal chce być w PO. "Wiem, że koledzy są niezadowoleni, z tego co się dzieje. Zbliżają się wybory prezydenckie i ja z przerażeniem patrzę, że może wygrać pan Duda" - oświadczyła Julia Pietra, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM.

Na kogo postawią niezadowoleni członkowie PO w wyborach na szefa partii? "Zobaczy, kto się zgłosi. Ja już słyszałam, że pan Budka się zgłaszał, pan Zdrojewski się zgłaszał. Zgłosiło się parę osób, które funkcjonują w ramach Platformy i są gotowe wystartować" - mówiła była europosłanka PO w RMF FM.
Najlepsze tematy