Fogiel: Kurski był na Nowogrodzkiej w sytuacji prywatnej

WIDEO | Poniedziałek, 14 października 2019 (20:43)

"Ze wszystkich naszych analiz wynika, że mamy samodzielną większość sejmową" - ogłosił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. "Lider Platformy Obywatelskiej - z tego, co wiem - nie dzwonił jeszcze z gratulacjami" - ujawnił, a dopytywany przez Marcina Zaborskiego, czy którykolwiek z liderów opozycji zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego bądź Mateusza Morawieckiego z gratulacjami, odparł: "Nic mi na ten temat nie wiadomo". Odnosząc się natomiast do utraty przez PiS kontroli nad Senatem, Fogiel stwierdził: "Jeżeli ktoś w wyniku jakiegoś zbiegu okoliczności, układu gwiazd został senatorem z list opozycji, ale uzna, że jednak warto pracować dla Polski z biało-czerwoną drużyną Prawa i Sprawiedliwości, to kijem gonić nie będziemy".

Fogiel: Kurski był na Nowogrodzkiej w sytuacji prywatnej

„Jacek Kurski był na Nowogrodzkiej w sytuacji prywatnej” – tak w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM wicerzecznik PiS i dyrektor biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego, Radosław Fogiel skomentował zdjęcie, które europosłanka PiS, Beata Mazurek zamieściła na Twitterze. Na fotografii, wykonanej podczas wieczoru wyborczego PiS widać prezesa TVP Jacka Kurskiego, pozującego do zdjęcia z Jarosławem Kaczyńskim i ważnymi politykami partii. „Nikt nie ma zakazu bywania na wieczorach wyborczych” – powiedział Fogiel.

Fogiel zapowiedział też, że PiS jest skłonne wprowadzić, obiecywany jeszcze w mijającej kadencji Sejmu, „pakt demokratyczny”. Warunkiem jest akceptacja przez opozycję wyniku wyborów i „nienegowanie go w sposób niezgodny z tradycją parlamentaryzmu”- dodał Fogiel.

Zastępca rzecznika Prawa i Sprawidliwości odpowiedział też na pytanie o wybory prezydenckie. Zapewnił, że naturalnym kandydatem PiS na ten urząd jest Andrzej Duda.
RMF