Broniarz: Ryszard Proksa traktuje mnie jako wroga publicznego nr jeden

WIDEO | Środa, 2 października 2019 (19:21)

„Protest włoski musi uzmysłowić rodzicom, że nie można robić z nauczyciela wolontariusza” – mówił prezes ZNP, Sławomir Broniarz w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Nauczyciele w ramach protestu, który zacznie się 15 października nie będą wykonywać dodatkowych zajęć. „Jeżeli coś nie jest zapisane w przepisach prawa, to dlaczego mamy to realizować? Dlaczego bibliotekarka ma handlować podręcznikami w szkole, a nauczyciel przeprowadzać inwentaryzację?” – pytał retorycznie szef ZNP.
Sławomir Broniarz zarzucił też „Solidarności”, że podpisując wiosną porozumienie z rządem odebrała nauczycielom szansę na wyższe podwyżki. „Pan Proksa (szef oświatowej „Solidarności” – red.) traktuje mnie jak wroga publicznego. Ile razy można nadstawiać policzek?” - pytał Broniarz.
Sławomir Broniarza ubiega się o kolejną kadencję na stanowisku szefa ZNP. Marcin Zaborski zapytał więc swojego gościa o hasło wyborcze. „Moim atutem jest to, że potrafię dla członków związku pracować. Nie potrzebuję hasła wyborczego” – odpowiedział Broniarz. Zadeklarował też, że jeśli nie zostanie prezesem, będzie szukał pracy w szkole, o ile będą chętni na jego usługi.
Najlepsze tematy