Komorowski o nominacji Kidawy-Błońskiej: Podniesienie poprzeczki. Niech PiS się stara dorównać

WIDEO | Wtorek, 10 września 2019 (19:11)

„Świetny moment. To było na dzień przed zamknięciem możliwości manipulowania listami wyborczymi” – tak Bronisław Komorowski tłumaczy, dlaczego tak późno Koalicja Obywatelska przedstawiła Małgorzatę Kidawę-Błońską jako swojego kandydata na premiera. „Oznaczało to pełne zaskoczenie dla Prawa i Sprawiedliwości” – dodał były prezydent, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Jego zdaniem, było to znakomite zagranie polityczne. „PiS nie wie, jak na to odpowiedzieć. To podniesienie poprzeczki, jak chodzi o kwalifikacje polityczne, moralne i obyczajowe” – argumentował – „Niech PiS się stara dorównać”.


Komorowski o propozycji Koalicji Obywatelskiej: "Jestem zniesmaczony nieprawdopodobnym wysypem obietnic wyborczych"

"Państwo Polskie traktuje byłych prezydentów obecnie jako wrogów, przeciwników, konkurentów, niechcianych. Jesteśmy w zasadzie wszyscy na różnych zasadach sekowani" - mówił Bronisław Komorowski w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Były prezydent RP podkreślał, że "wcześniej tak nie było". Wobec tak krytycznej oceny polityka, Marcin Zaborski dopytywał o sytuację z 1 września, gdy Komorowski odmówił wzięcia udziału w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Dla mnie nie jest obojętny stosunek obecnego prezydenta (...) do obowiązującej w Polsce konstytucji. I dla mnie jest przeszkodą jakiekolwiek współdziałanie z obecną ekipą rządzącą, która ma na sumieniu złamanie konstytucji" - tłumaczył swoją decyzję gość RMF FM.


Były prezydent był też pytany o to, czy czeka na pakiet papierów wartościowych Spółek Skarbu Państwa obiecywany w kampanii wyborczej. "Ja już trochę w polityce pracowałem i muszę powiedzieć, że jestem zniesmaczony taką nieprawdopodobną ilością, wysypem daleko idących obietnic. (...) Jak zostanę (akcjonariuszem - red.), to wtedy uwierzę" - ocenił Komorowski. Dopytywany o propozycję programową Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że licytacja na propozycje wynika z tego, że "PiS popsuł polską politykę". "Wszystkie partie politycz
Najlepsze tematy