Kwiatkowski o nominacji Kidawy-Błońskiej: Nie zmienia się zaprzęgów w połowie przeprawy

WIDEO | Czwartek, 5 września 2019 (11:35)

„Z punktu widzenia Lewicy jest to (wystawienie przez KO kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera – przyp.red.) kolejna próba uśmiechnięcia się do elektoratu lewicowego” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Robert Kwiatkowski, „jedynka” Lewicy w Toruniu. „Przypomnijmy, że Grzegorz Schetyna i kierownictwo Koalicji Obywatelskiej usiłowało poprzez serię transferów zainteresować swoją ofertą wyborców lewicowych” – dodał. "Z punktu widzenia Platformy Obywatelskiej ta kandydatura niesie jedno poważne zagrożenie. Wbrew temu co myślą jej koledzy, Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą szerzej nieznaną. A do wyborów 40 dni" - mówił gość Roberta Mazurka. "Nie zmienia się zaprzęgów w połowie przeprawy" - dodał.

wyborów 40 dni" - mówił gość Roberta Mazurka. "Nie zmienia się zaprzęgów w połowie przeprawy" - dodał.


Kto zostanie kandydatem Lewicy na premiera? Będzie nim ten, kogo wyłoni klub parlamentarny Lewicy - mówił Kwiatkowski. Zapytany o Włodzimierza Czarzastego - który zapowiedział, że premierem nie zostanie - były szef TVP powiedział, że "może dałby się przekonać". Jesteśmy w specyficznej sytuacji. Lewica była pozbawiona reprezentacji parlamentarnej przez ostatnie 4 lata i klub parlamentarny Lewicy, a nie wątpię, że będzie jeden, będzie kluczowe decyzje podejmował - dodał.

Robert Mazurek zapytał także swojego gościa o to, w czym Lewica jest lepsza od konkurującej Koalicji Obywatelskiej. My się bardziej staramy, jesteśmy bardziej wiarygodni w naszym dążeniu do odsunięcia PiS-u od władzy. Przeciwko czemu ludzie najgoręcej protestowali w ciągu ostatnich 4 lat? Przeciwko PiS-owskim zakusom wychodzenia z Unii Europejskiej i przeciwko łamaniu konstytucji. To są procesy i sprawy, które lewica dała Polsce - to za rządów SLD wynegocjowaliśmy przystąpienie do Unii Europejskiej - odpowiedział Kwiatkowski. Jesteśmy formacją, która ma tradycję, ma dorobek - dodał. Podkreślił, że są to także "tradycje z PPR-u i PPS-u". I wcale się tego nie wstydzimy - zaznaczył.

Koalicja Wi
Najlepsze tematy