Kluzik-Rostkowska: Dzisiaj dowiedziałam się, że Kidawa-Błońska jest kandydatką na premiera

WIDEO | Wtorek, 3 września 2019 (19:40)

"Dzisiaj dowiedziałam się o tym, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką na premiera" - przyznaje w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Joanna Kluzik-Rostkowska. Według posłanki PO to bardzo dobra kandydatura. Kluzik-Rostkowska w rozmowie z Marcinem Zaborskim zapewniała, że ta decyzja nie budziła kontrowersji. "Kidawa-Błońska jest samodzielnie myślącą osobą" - w ten sposób Kluzik-Rostkowska odpowiada na pytanie, czy Grzegorz Schetyna chowa się za plecami kandydatki PO na premiera.

Grzegorz Schetyna nie jest Jarosławem Kaczyńskim - z takim poczuciem, że tylko on jeden wie na świecie, co trzeba zrobić i cała reszta ma go słuchać - podkreśla gość Marcina Zaborskiego. Dodaje, że nie można porównywać PO z PiS-em. Według niej partia Jarosława Kaczyńskiego po 2015 roku postanowiła rządzić w oparciu o złe emocje.

Oczywiście, że Małgorzata Kidawa-Błońska mogłaby być kandydatką na prezydenta - mówiła w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Joanna Kluzik-Rostkowska. Tak jak jest czas na kobiety premierów, myślę że przychodzi już powoli ten czas, że kobieta mogłaby być prezydentem Polski. Więc jeśli pan mnie pyta, czy ja widziałabym Małgorzatę na takim stanowisku, mówię tak. (...) Jest rzeczywiście człowiekiem, który potrafi łączyć, a nie dzielić - dodawała posłanka PO.
Najlepsze tematy