Kosiniak-Kamysz: Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em

WIDEO | Wtorek, 11 czerwca 2019 (09:05)

„Nie poszliśmy z PiS-em do wyborów samorządowych, choć ta oferta była w wielu sejmikach, w większej liczbie sejmików niż teraz rządzimy. Nie przyjęliśmy tej oferty, nie przyjęliśmy oferty sędziego Trybunału Konstytucyjnego, wicemarszałka Sejmu, kiedy były różne zamieszania. Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em, bo nie spełniają tych kryteriów, które przedstawiliśmy w propozycji ideowej, ale też programowej” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o to, czy możliwa jest koalicja PSL-u z PiS-em.

W Porannej rozmowie w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz był pytany o to, jaki wariant startu PSL-u w wyborach jest mu bliższy: czy woli, by PSL poszedł do wyborów parlamentarnych sam, czy w szerokiej koalicji. Zaproponowałem Koalicję Polską na czele z PSL-em i gromadzenie wokół PSL-u różnych środowisk, które chcą przywrócić szacunek do każdego człowieka: centrowych, chrześcijańskich, demokratycznych. To jest zaproszenie przede wszystkim do naszych rodaków, którzy popierają darmowe szczepienia i leki dla dzieci, emeryturę bez podatku (...). Okazuje się, że Koalicja Europejska, która się zakończyła w chwili ogłoszenia wyników do Parlamentu Europejskiego miała wspólne cele. Część z nich udało się osiągnąć, ale nie udało się wygrać. Bez wspólnoty wartości nie da się też osiągać celów. Wspólnota celów nie wystarczyła - odpowiedział prezes PSL-u.

"Do niedawna Falenta był bohaterem na prawej stronie, teraz staje się bohaterem po drugiej stronie" - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Pytany o to, czy ws. nagrań kelnerów powinna zostać powołana komisja śledcza, lider PSL był sceptyczny. "Dobrze, proszę bardzo! Ale nie powstanie (w tym Sejmie - red.). Co dały ostatnie komisje śledcze, to też bym chciał widzieć efekty tych, które powstały od wielu, wielu lat. Oprócz jednej (ds. afer Rywina - red.)" - stwierdził.

Gość RMF FM odniósł się też do współpracy partii opozycyjnych w wyborach parlamentarnych. "Są
Najlepsze tematy