Dariusz Piontkowski: Przygotowywanie dzieci do życia seksualnego (...) nie jest dobre

WIDEO | Czwartek, 6 czerwca 2019 (10:05)

Na jakie podstawie pan uważa że (wczesne wychowanie seksualne – przyp.red) prowadzi do oddawania dzieci pedofilom? - pytał nowego szefa MEN Robert Mazurek, nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi Dariusza Piontkowskiego. Jeszcze kiedy nie był ministrem, Piontkowski powiedział, że wczesna edukacja seksualna, to "tak naprawdę próba wychowania dzieci, które zostaną oddane w jakimś momencie pedofilom".

Moim zdaniem przygotowywanie dzieci do życia seksualnego w zbyt wczesnym wieku nie jest dobre i nie powinniśmy tego robić - mówił w Porannej rozmowie RMF FM minister edukacji. Jak dodał: zbyt małe dzieci nie koniecznie muszą być wychowywane seksualnie.

Z mojego punktu widzenia, jeśli ktoś próbuje te malutkie dzieci do tego zmuszać wprowadzając tego typu zajęcia, to może to niestety prowadzić do tego, że będzie to wychowywanie przyszłych obiektów zainteresowań pedofilskich i to wyraźnie potwierdzam. (...) Tego typu wychowanie może doprowadzić do tego, że w małych dzieciach zbyt wcześnie obudzi się pewnego rodzaju zachowania i tolerancję dla zachowań także innych osób, już bardziej dorosłych.

Na pytanie, czy w szkołach powinno się zakazać Helloween, gość Roberta Mazurka odpowiada: Rodzice powinni decydować, czy takie święto obchodzić.

Nie ma chaosu w szkołach. Jest w niektórych mediach. Reforma edukacji była potrzebna - zapewniał nowy minister edukacji. Pytany o podwójne roczniki w szkołach stwierdził: są różne sytuacje, w różnych miastach różnie się to układa. W sposób oczywisty będzie więcej dzieciaków. W części szkół zajęcia mogą się kończyć później - zaznaczył.

My tego cyrku nie organizowaliśmy. Nie byliśmy aktorami - tak Dariusz Piontkowski skomentował niedawny strajk nauczycieli. Mam zamiar rozmawiać z nauczycielami oraz z ZNP - zapewnił.

Na pytanie: gdzie będzie pan uciekał przed gniewem nauczycielskim, nowy minister odpowiedział: na razie nie uciekam.

Pytany o wyjazd poprzedniej minister do Brukseli, odpowiedział: to nie ucieczka. Taka jest ścieżka rozwoju.
Najlepsze tematy