Czarnecki o rekonstrukcji rządu: Mocnym punktem będzie Elżbieta Witek

WIDEO | Środa, 5 czerwca 2019 (09:41)

„Polityka jest grą zespołową, a więc każdy w tej naszej biało-czerwonej drużynie ma swoją rolę do wypełnienia. Na pewno mocnym punktem będzie Elżbieta Witek. Ma duże doświadczenie: była szefem gabinetu premiera, była rzecznikiem rządu. Zna pracę Rady Ministrów od środka (…). Myślę, że ma dużo większe doświadczenie rządowe niż pani Teresa Piotrowska, kiedy odbierała tekę MSWiA w rządzie Platformy” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Ryszard Czarnecki pytany o oczekiwania wobec nowych członków rządu Mateusza Morawieckiego.

Nie wierzę, aby ktokolwiek z prezydentów (miast) wystartował do Senatu (...). Lepiej mieć realną władzę przez pięć lat, co najmniej pięć lat w samorządzie, gdzie odpowiada się za spore pieniądze i można sporo wykreować, niż być jednym ze stu senatorów, prawdopodobnie nie z opcji większościowej. W związku z tym myślę, że nikt z tych państwa do Senatu nie wystartuje - tak o przewidywaniach dotyczących wsparcia Koalicji Europejskiej przez samorządowców mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Ryszard Czarnecki.

"Im więcej Tuska, tym dla nas lepiej"

Europoseł PiS był też pytany o słowa Donalda Tuska wygłoszone wczoraj w Gdańsku. Jego przemówienie miało jedną wadę: było za krótkie. Ja uważam, że im więcej Tuska, tym dla nas - dla Prawa i Sprawiedliwości - lepiej. Szkoda, że Jażdżewskiego nie było - stwierdził.
Najlepsze tematy