Jarosław Kalinowski o wypowiedzi Waldemara Pawlaka "o jajach": Najbardziej chyba sobie zaszkodził

WIDEO | Poniedziałek, 3 czerwca 2019 (10:05)

"Odpowiadając koledze Pawlakowi, to chyba najbardziej sobie zaszkodził, tym co opublikował" - tak gość Roberta Mazurka w RMF FM, Jarosław Kalinowski skomentował ujawnienie przez Waldemara Pawlaka swojego przemówienia z sobotniej Rady Naczelnej PSL. Spotkanie odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Pawlak mówił m.in. że Stronnictwo "albo ma kręgosłup i jaja" i potrafi robić politykę, albo "się trzęsie.

Nie odżegnuję się od Koalicji Europejskiej. Osiągnęła dobry wynik, 38 procent. Ale PiS zmobilizował skutecznie wyborców i nas znacząco wyprzedził - powiedział Jarosław Kalinowski, pytany o wyniki ostatnich wyborów do PE.

Na pytanie, czy Koalicja Polska wyklucza współpracę z PO, gość Roberta Mazurka odpowiada: prosta kontynuacja Koalicji Europejskiej w wyborach parlamentarnych w Polsce, jest niemożliwa. Ale nie wykluczamy startu z PO. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec czerwca, kiedy będziemy mieli wyłożone wszystkie karty na stół - podkreślił.

Zerowa stawka VAT na żywność certyfikowaną, produkowaną naturalnymi metodami - jest możliwa - przekonywał Jarosław Kalinowski. Chcemy wesprzeć w ten sposób polskich producentów - dodał. Z błędów wyciągamy wnioski, dostosowujemy nasze propozycje do realiów - mówił gość Roberta Mazurka. Progi dochodowe przy 500 plus? Jestem za, ale to jest moje zdanie - tłumaczył.

Nie wejdziemy do koalicji, która nie spełnia sztandarowego postulatu: emerytura bez podatku - powiedział w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Jarosław Kalinowski. Szef Rady Naczelnej PSL podkreślił, że decyzja ludowców jest uzależniona od dalszych konsultacji wewnątrz partii. Na pewno podporządkuję się ostatecznym decyzjom, które zapadną - zadeklarował.

Pytany, czy opowiada się za współpracą z Platformą Obywatelską, Jarosław Kalinowski odpowiedział, że jest zwolennikiem wygrywania wyborów i ważenia wszystkich argumentów, które będą przemawiały za i przeciw formule, która zostanie ostatecznie zaproponowana.

Kalinowski: Nie dla koalicji be
Najlepsze tematy